Apie 24h regatą Trakuose, iššūkiu virtusį pažadą ir draugystę su Vilniaus jachtklubu pasakoja Vilkaviškio buriuotojų klubo „Škvalas“ prezidentas Eimutis Inkrata.

Buriavimą Trakuose E. Inkrata išbandė 2017 m. Krištolo regatoje.

„Į vėlų rudenį, prieš pat buriavimo sezono uždarymą vykstančią regatą mane pasikvietė Liutauras Kižys, su kuriuo jau anksčiau buvome pažįstami. Smagiai prasiplaukėm su jo jachta „Muzika“, labai patiko ir tą dieną pagautas įkvėpimo daviau jam pažadą atvažiuoti ir išbandyti save Vilniaus jachtklubo organizuojamoje „24 valandų regatoje“.

Kartu su porininku planavome ir ruošėmės. Specialiai šiai regatai iš Vilkaviškio atsigabenome savo jachtą „Evi“, priėmėm iššūkį, suplaukėm ir išpildėm Liutaurui duotą pažadą“.

Įspūdžiai praburiavus jachta 24 valandas be jokio poilsio – „superiniai!“, – emocijų neslėpė E. Inkrata, – „kartu su ilgamečiu įgulos nariu atvažiavom nusiteikę suplaukti visą regatą. Pradėję plaukti supratome, kad tikėjomės, kad bus kur kas lengviau, o pirmoji regatos pusė pareikalavo nemažai fizinių jėgų ir ištvermės“.

Tačiau įveikti visas 24 buriavimo valandas ir užbaigti regatą buvo garbės reikalas, – teigė vilkaviškietis, – „abu su porininku sutelkėm jėgas ir įveikėm šitą iššūkį. Jokių minčių nusiimti nuo distancijos ir baigti regatą anksčiau stengėmės neprileisti“ (juokiasi).

Pasak jo, tai nėra lengva regata, bet dalyvauti vilkaviškiečiai norėtų ir ateityje. Juolab, kad ypač smagu Trakuose pasivaržyti su buriuotojais, kurie atvažiuoja į Vilkaviškio klubo organizuojamas „Škvalo“ regatas Lenkijos Mozūrų ežeruose – „šaunūs vyrai, draugiški buriuotojai, gera bendruomenė ir gražūs Trakų ežerai. Plaukt ir plaukt!“, – įspūdžiais dalinosi E. Inkrata. O Vilniaus jachtklubui E. Inkrata palinkėjo įtraukti kuo daugiau buriuotojų į regatas. „Kad laivai ne tik jachtklube stovėtų, bet kuo dažniau plauktų ir varžytųsi. Buriavimas yra ne tik sportas, bet ir bendravimas, adrenalinas… Buriavimas yra viskas!“