Regatos
Kasmet šio jachtklubo narių iniciatyva yra rengiama iki 20 skirtingo sudėtingumo regatų. Dauguma iš jų organizuojamos puoselėjant dešimtmečius skaičiuojančias Vilniaus jachtklubo tradicijas. Jachtų varžybose nuolat lenktyniauja 25–30 laivų. Skirtingų konstrukcijų burlaiviai suskirstomi į grupes pagal laivų techninius parametrus ir priklausomai nuo regatose užimtų vietų renka taškus metinių reitingų lentelėse. Regatos dėl nepastovių ir dažnai besikeičiančių vėjų tarp Galvės ir Skaisčio ežerų salų dažnai būna sunkiai prognozuojamos, todėl Trakuose vykstančios buriuotojų kovos garsėja kaip itin atkaklios ir azartiškos.
Buriavimo kursai
Žiemos sezono metu buriavimu susidomėjusiems žmonėms organizuojami teorijos kursai burinės jachtos vado kvalifikacijai  įgyti. Kursantams dėstoma laivų takelažo, navigacijos, locijos, meteorologijos teorija bei kita svarbi ir naudinga informacija.
Po keletą savaičių trunkančių teorinių mokymų ir sėkmingai išlaikytų teorinių egzaminų Vilniuje, praktiniai įgūdžiai tobulinami Galvės ežero akvatorijoje Trakuose. Čia taip pat organizuojami ir burinės jachtos vado praktiniai egzaminai. Baigus kursus ir išlaikius egzaminus, įteikiamas Lietuvos buriuotojų sąjungos išduotas pažymėjimas. Jachtklubas taip pat organizuoja mokomuosius plaukimus burinėmis jachtomis ir katamaranais jūroje.
Plačiau apie buriavimo kursus …
Vaikų buriavimo mokykla
Vilniaus jachtklubas kviečia mergaites ir berniukus nuo 8-11 metų mokytis buriavimo. Treniruotės vyksta savaitgaliais, treniruočių pradžia gegužės mėn., organizuojamos vasaros stovyklos.
Žiemos sezono metu vyksta Vilniaus vaikų buriavimo mokyklos teoriniai užsiemimai vaikams.
Daugiau informacijos rasite čia …
Buriavimo treniruotės
Sezono metu, nuo gegužės iki pat lapkričio, trečiadienio vakarais Vilniaus jachtklubo narių iniciatyva rengiamos buriavimo treniruotės. Galvėje aplink ežero salas ir specialias bojas plaukiantys buriuotojai turi galimybę ruoštis dažną savaitgalį vykstančioms regatoms: išbandyti įvairias laivo valdymo technikas, šlifuoti plaukimo strategijas ir tobulinti įgulos įgūdžius. Šias treniruotes Vilniaus jachtklubo nariai organizuoja savanoriškai, dalyvavimas jose nieko nekainuoja, o prisijungti ir kartu treniruotis trečiadieniais gali bet kuris jachtą Trakų ežeruose laikantis buriuotojas.
Pramoginiai plaukimai ir visuomeniniai renginiai
Vilniaus jachtklubo buriuotojai yra aktyvūs visuomeninių renginių dalyviai. Trakų miesto šventės jau nebeįsivaizduojamos be pilies prieigas puošiančių naktinių burlaivių paradų, o valstybinių švenčių metu jachtklubo nariai inicijuoja pilietiškas ir patriotines akcijas. Per Jonines ir Lietuvos Valstybės dieną rengiamos šventinės regatos. Jachtklubo bendruomenės burlaiviai Trakų pilies prieigas puošia ir Liepos 6-ąją, kai kartu su viso pasaulio lietuviais buriuotojai suplaukia giedoti Lietuvos himną Galvės ežere.