Šį savaitgalį Trakų ežeruose buriuotojų jachtos plauks 24 valandas be sustojimo. Lygiai parą – tiek truks vienintelė tokio formato regata Lietuvoje, kurią organizuoja Vilniaus jachtklubo buriuotojai.

Liepos 20 d. 20 val. startuosianti regata Galvės ir Skaisčio ežeruose truks 24 valandas – iki liepos 21-osios vakaro. Visos regatoje dalyvaujančios jachtos startuos kartu. O nugalėtojais bus nustatomi pagal ilgiausio nuplaukto atstumo ir laivo balo santykio rezultatą.
Vienintelės tokio formato regatos organizatorius, Vilniaus jachtklubo valdybos narys, Liutauras Kižys džiaugiasi, kad buriuotojai ryžtasi iššūkiui plaukti ištisą parą. Pasak jo, pernai daugumos jachtų kapitonai, nors ir turėjo tokią galimybę, įgulos narių nekeitė ir 24 valandas Trakų ežeruose plaukė be miego ir poilsio. „Taip pat šiemet prie ištvermingiausių Vilniaus krašto buriuotojų jungiasi ir kitų Lietuvos buriavimo klubų nariai – neįprastas regatos formatas sudomino ir buriuotojus iš Vilkaviškio, kurie 24 valandų regatoje pasiruošę mesti iššūkį vilniečiams plaukdami specialiai atgabenta savo jachta“ – kalbėjo L. Kižys.
Regatos nugalėtojai paaiškės jau šeštadienio vakare, suskaičiavus rezultatus pagal ilgiausią jachtos per parą nuplauktą atstumą ir kiekvieno laivo balo santykį. Tikslų jachtų nuplauktą atstumą visą parą skaičiuos regatos rėmėjo – kompanijos „Ecofleet“ transporto priemonių stebėjimo įranga. Ji bus įdiegta kiekvieno dalyvio laive. O kaip sekasi jachtoms, visos regatos metu bus galima stebėti gyvai Vilniaus jachtklubo svetainėje www.vilniausjachtklubas.lt
24 valandas trukusią regatą Vilniaus jachtklubo buriuotojai pirmąjį kartą surengė pernai. Galvės ir Skaisčio ežeruose numatytoje distancijoje visą parą lenktyniavę jachtų įgulos susidūrė su vėjo trūkumu bei ilgas valandas tiek dieną, tiek naktį gaudė vėją kone visiškame štilyje.
Prieš metus vykusioje regatoje pagal perskaičiuotą laiką regatos nugalėtoja tapo kapitono Antano Valavičiaus vairuojama jachta „Time Out“.
Vilniaus krašto buriuotojai įpratę prie nepastovių ir itin dažnai besikeičiančių vėjų tarp Galvės ir Skaisčio ežerų salų, todėl Trakuose vykstančios jachtų lenktynės garsėja kaip itin atkaklios ir azartiškos, o pergalingą buriavimo regatose dalyvaujančių jachtų rezultatą kartais nulemia ir viena sekundė.
24 valandų regata bus puikiai matoma Trakų miesto svečiams iš Trakų pilies bei Užutrakio dvaro prieigų. Todėl Galvės ir Skaisčio ežerais lenktyniaujančiomis jachtomis Trakų miesto svečiai galės grožėtis ir naktį, ir dieną.